Chuchuhuasi - extrakt

Cena: 18,00 €

Cena bez DPH: 15,00 €

Stav skladu: 10

Hmotnosť: 112 g

Zloženie: Chuchuhuasi (Maytenus laevis-Cortex) 10g, voda, kyselina sorbová. 200g bylín v 1l roztoku. 

Na verejne dostupných zdrojoch nájdete informácie liečivých účinkoch Chuchuhuasi:

Chuchuhuasi 1

Chuchuhuasi 2

Don Sergio, šaman a liečiteľ ľudu Kečua hovorí o účinkoch kôry tohto stromu:

Don Sergio o Chuchuhuasi

Juhoamerickí Indiáni pomenovali tento strom veľmi trefne - Chuchuhuasi totiž v preklade znamená chvejúci sa chrbát. Odkazujú na jeho naozaj mimoriadnu schopnosť pomáhať s ťažkosťami kĺbov a chrbta.

Avšak miestni ľudia v povodí Amazonky užívajú odvar z kôry Chuchuhuasi ako tonikum na takmer všetky druhy zdravotných ťažkostí. Moderný výskum tohto tridsaťmetrového stromu (Maytenus laevis) a jeho pozitívnych účinkov na náš organizmus naozaj dodnes nie je na konci. Pôsobí protizápalovo, analgeticky, antioxidačne a protinádorovo. Má tiež účinky antihistaminické - takže pomáha proti neprimeraným alergickýcm reakciám.

Stimuluje imunitný systém a činnosť nervovej sústavy. Je nápomocný pri nádorových ochoreniach, špeciálne pokožky, (zvonka sa vývary používajú na potieranie nádorov pokožky).

Amazonskí indiáni odvar tiež používajú proti bolesti a pri zápaloch obličiek, reumatizme, artretizme a svalových bolestiach. Mimo to pri bronchitíde, chrípke, hnačkách a parazitoch, tiež na posilnenie mozgovej činnosti a v neposlednom rade ako pomocníka pri Parkinsonovej chorobe i pri roztrúsenej skleróze.

Alkoholové výluhy z kôry, sa v Peru pijú na detoxikáciu organizmu. Peruánci tejto rastline pripisujú i vlastnosti afrodiziakálne.

Skladovanie: Neskladovať na priamom slnku a v mraze.

Všeobecné upozornenie: Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovajte mimo dosahu detí. Prípadný zákal nie je na závadu. Možná precitlivenosť na obsiahnuté látky.

Výrobca: Blue Bloom s.r.o., Rybná 716/24, Praha 1, 110 00, ČR

Pravosť a kvalitu ponúkaných výrobkov si môžete overiť kontaktovaním našeho dodávateľa po kliknutím sem.

Distribútor pre SR: Amazonské zdravie s.r.o., Venušina 3, 951 41 Lužianky