Liečenie bylinami Liečenie bylinami

Služby

Liečebná (relaxačná) pyramída

Liečebná (relaxačná) pyramída

Vážení priatelia, príďte sa nabiť, uzdraviť alebo si zameditovať, či len dopriať relax v celoročne obývateľnej pyramíde. Naša pyramída  má rozmer základne 5x5m a je vybavená klimatizáciou a vykurovaním.  
Ubytovanie

Ubytovanie

Ponúkame Vám ubytovanie v útulne zariadenom wellness domčeku, s manželskou posteľou, kuchynkou, kúpeľňou a relaxačnou miestnosťou.
Privátne wellness

Privátne wellness

Drahí priatelia, radi Vás privítame v našom relaxačnom centre, kde si môžete užiť pohodu v privátnom wellness, ktoré obsahuje fínsku saunu, ochladzovací vonkajší bazén, vírivku, relaxačný domček vybavený lehátkami, masážnym lôžkom Ceragem - ideálny doplnok po saunovaní, kuchynkou, kde si môžete pripraviť napr. osvedčený detoxikačný čaj a samozrejme obohatený vôňami, príjemnou hudbou a farebnou LED terapiou. Sauna má výborné očistné a revitalizačné účinky, odstraňuje stres, únavu, posilňuje zdravie, imunitu a pri správnom a pravidelnom používaní, ideálne v kombinácii s meditačnými technikami navodzuje stavy rozšíreného vnímania, silnej eufórie a šťastia. Naše wellness je primárne určené pre 2 osoby. 
Prednášky

Prednášky

                           

Milí priatelia,

 srdečne Vás pozývame do našej oázy pokoja, harmónie, naladenia sa na seba... Môže sa Vám to podariť, pokiaľ sami sebe dovolíte sa uvoľniť, oddýchnuť si v krásnom prostredí plnom amazonských šamanských vôní a liečivých nabíjajúcich čajov, ktoré Vám s radosťou a s láskou uvaríme... Majú v sebe úžasnú energiu a keď si ich vychutnáte v húpacom kresielku alebo v pyramíde pri počúvání melódií, ktoré ladia Vašemu srdcu, budete sa cítiť štastný, naplnený a obohatený... Je nám cťou pripraviť Vám také podmienky k relaxácii, aby ste sa u nás cítili ako v raji... Sami sme sa k takému raju dopracovali tým, že sme si dovolili pobývať a niekoľko rokov pracovať na sebe na tých najsilnejších energetických ohniskách v Európe, a predovšetkým v hlbinách Amazónie či vysoko v Andských masívoch Peru.

      Za pomoci prastarých šamanských prostriedkov i samotnej asistencie týchto nesmierne silných a zároveň úžasne skromných a láskyplných bytostí, nám bolo umožnené nahliadnuť do samotnej podstaty existencie a ponoriť sa opakovane do hlbokých meditačných stavov, vďaka ktorým sme sa naučili nalaďovať na svoju dušu, na svoje energetické centrá tzv. čakry, čistiť ich od blokov, obmedzení a nevhodných programov, ktoré ľuďom bránia užívať si život plnými dúškami....možnosť pracovať na sebe a odhaliť si svoje vnútro je ten najväčší zážitok, aký sa dá na tejto planéte zažiť... Musíme sa často smiať alebo plakať, keď vidíme, koľko vecí si ľudia zbytočne v živote komplikujú a ako málo stačí, aby bolo všetko v rovnováhe. Naučili sme sa vnímať svoje potreby, ísť za tým, čo naozaj chceme dosiahnuť, kým chceme byť, čím sa nechať viesť, ako sami sebe naslúchať a sami seba poslúchať, prijali sme zodpovednosť za svoje myšlienky, za svoje chovanie a jednanie, za svoje úmysly a zámery... Práve v Peru sú podmienky na takúto prácu najideálnejšie, vďaka existencii civilizáciou nepoškvrnených panenských oblastí a vďaka živej, tisíce rokov trvajúcej šamanskej tradícii. Sú to skúsenosti na nezaplatenie, po ktorých spoznáte dokonale samých seba, uvidíte kým naozaj ste, čo vo vás je i čo by tam nemalo byť a dovolíte tomu odísť a naučíte sa sami seba chápať. Tým hlbšie sa dostáváte do svojho vnútra, čím viac dovolíte sami sebe byť láskou, ktorou ste a vždy ste boli... Zažívate súlad na všetkých úrovniach, so všetkými bytosťami i sami so sebou... Indiánska šamanská múdrosť je úchvatná, je Vám veľmi blízka, je to pravda, ktorú keď pri rituáli s nimi zažijete, zistíte odkiaľ a prečo ste vlastne prišli sem, na planétu Zem... Takýmito skúsenosťami pomáhate sebe i druhým a hlavne odrazu chápete zmysel a podstatu bytia, keďže všetko je to o Vás... Stretnutie so šamanmi bolo veľmi oslobodzujúce, naplňujúce a obohacujúce..

      V Peru sme spoznali amazonskú džunglu ako najväčšiu živú lekáreň na tejto planéte a všetky liečivé rastlinky a stromy, ktoré liečia telo, mysel, srdce aj dušu... Ukázali nám napríklad, ako sa po kvapkách zbiera živica zo stromu Croton lechleri, ľudovo nazývaná dračia krv, čo je veľmi silné prírodné antibiotikum bez vedľajších účinkov.. Vysvetľovali nám ako dnes už veľmi ohrozená palma aguaje pomáha ženám dať do poriadku hormonálnu nerovnováhu a skrášluje ženy zvonka i zvnútra  :-) A to najdôležitejšie o čom nás oboznámili je, že všetky bylinky ktoré rastú už tisíce rokov prirodzene v panensky čistom prostredí si dokázali uchovať svoje liečivé vlastnosti, ktoré niekoľkonásobne prevyšujú účinnosť bylín rastúcich vo svete kontaminovanom "civilizáciou". Šamani sú schopní sa na každú rastlinku a jej liečivé účinky vyladiť a zmiešať ich vzájomne tak, aby vyliečili do hĺbky a účinne akýkoľvek zdravotný problém... Piť ich silu, to je viac, než sa len napiť šálky čaju. Je to rituál sám o sebe... Keď si ho vypijete v kľude a pohode, nielenže sa vzájomne zladíte, ale tiež cítite tú múdrosť, tú úctu k matke Zemi, tú silu ducha, ktorú všetky liečivé rastliny majú, cítite ich prekrásnu energiu a informáciu, ktorá je veľmi dôležitá k uvedomeniu si toho, čo je v živote podstatné, na čom záleží, čo je pre nás dobré, čo môžeme pre seba urobiť, aby sme sa cítili vyrovnaní, kľudní, spokojní, šťastní...čo môžeme urobiť tiež pre planétu, že stojí za to ju chrániť, prestať ju ničiť chemickými jedmi, odhadzovaním odpadkov, plýtvaním jej zdrojmi, vyrábaním prebytočných vecí.... To nás oslovilo natoľko, že sme sa rozhodli podporiť projekt INCA BOTANICA a sprostredkovať Vám jej prírodné bohatstvo. Planéta Zem je nádherná a keď sa naučíme vnímať jej vibráciu, krásu daného miesta, vnímať viac prírodu, ducha prírody, chovať sa k nej s úctou, vchádzať do nej s pokorou, vráti Vám to svojimi pokladmi, rozmanitosťou zvierat a rastlín, ktoré v sebe skrývajú nielen krásu, ale toľko liečivej energie, že keď sa ich dotknete, čo i len Vašou pozornosťou, ucítite v sebe prekrásnu vibráciu, príval energie a naplnenia, slobodu ducha, veľkú silu, krásu a moc... Uvidíte v sebe a okolo seba toľko zázrakov, že se nebudete stačiť diviť... Naučí Vás prežívať prítomný okamžik, v ktorom je transformácia Vašej bytosti urýchlena a uľahčena..

     Monumentálne pohorie Ánd takisto poskytuje množstvo nabíjajúcej energie... Keď si počas večerného rituálu horských šamanov kmeňa Quechua ľahnete trebárs na kameň a dokážete sa prepnutím svalov a hlbokými nádychmi maximálne uvoľniť, započúvať sa do ich bubnovania a nádherne znejúcej flauty, uvoľnia sa z Vás všetky starosti, napätie, bolesti, trápenia, smútky, nepochopenie... Tam svietia hviezdy silnejšie, nebo je omnoho žiarivejšie, západ slnka pri Pacifiku je fascinujúcí, neopísateľne vyrážajúci dych... Automaticky pri takýchto zážitkoch sa Vám menia priority, pohľad na svet, postoje... Vidíte a vnímate svet inými očami, Vaše srdce začína pri rituále rozkvitať, nasávate do neho božskú krásu a uvoľňujete z neho všetky odpory voči sebe a druhým ľuďom a to je presne to, čoho sa potrebujeme zbaviť... Všetko to neprijatie seba a druhých, pretože ja som ty a ty si ja... Keď ublížim sebe ublížim aj tebe, keď ublížiš mne, ublížiš aj sebe... Odrazu sa vo Vašom srdci rozžiaria milióny hviezd a každá táto hviezdička Vám pripomína, že ste nádherná, láskyplná, milujúca a milovaná bytosť! Odrazu je vo Vás plno odvahy, sily, viery, chuti všetko meniť tak, aby z toho mali úžitok aj ostatní... Áno podarí sa Vám v sebe rozsvietiť svetlo, ktoré bude pomáhať Vám i Vašim blízkym, bude ich motivovať a inšpirovať... Táto kolektívna transformácia, ktorá už podľa indiánskych proroctiev započala a aj keď to tak vo svete nevyzerá, pretože protisily bojujú o svoje prežitie, ale ich čas sa naplnil... Transformáciu ľudstva už nie je možné zastaviť, ale akým spôsobom ňou prejdeme, nakoľko tvrdé lekcie ešte budeme musieť podstúpiť, záleží len a len na nás a na každom z nás... Každý z nás je nevyhnutnou súčásťou celkovej mozajky ľudstva a každý svojim postojom a chovaním pomáha modelovať našu spoločnú budúcnosť... Myšlienka je energia, má veľkú silu a moc... To, čo vysielame sa nám vracia, podobné priťahuje podobné a tým Váš život môže byť každým okamžikom nový a úžasný, naplňujúci a obohacujúci... Záleží len na nás, čo pre to urobíme a preto s chuťou do toho priatelia... Zo srdca Vás pozývame do našeho centra, kde Vás naučíme relaxovať, meditovať, napojovať sa na svoje hlboké božské jadro a tým si viac porozumieť a rozhodnúť sa, akou cestou sa vydať, čo pre seba urobiť... My sme to sami sebe dali a neustále dávame, otvorili sa sami sebe a vesmíru ako nekonečnému zdroju energie...

Sme šťastní, že môžeme byť kanálom informácií pre Vás :-)