Liečenie bylinami Liečenie bylinami

Top Liečivé byliny

Nájdete tu informácie a zaujímavosti o vybraných rastlinách či produktoch, ktoré si zaslúžia zvláštnu pozornosť. Tieto rastliny tvoria hlavné piliere produktov značky Inca Botanica.
Hercampuri (Gentianella Alborosea)

Hercampuri (Gentianella Alborosea)

Táto rastlina je známa už od čias Inkov, ktorí ju používali na zníženie horúčky a na bolesti žalúdka. Hercampuri spúšťa silnú detoxikáciu tým, že zlepšuje činnosti pečene a žlčníka, znižuje hladinu cholesterolu a uľahčuje trávenie. Hercampuri odporúčame všetkým, ktorí trpia na ochorenia pečene, diabetes a s ňou spojenou nadváhou. Významne očisťuje krv a tým celý organizmus. Hercampuri neodporúčame užívať iba ak máte žalúdočné vredy.
Achiote (Bixa Orellana)

Achiote (Bixa Orellana)

Rastlinka Achiote je známa svojim všestranným účinkom po celom svete. Presadila sa najmä na liečbu prostaty. Má protizápalové, antiseptické a antibakteriálne účinky a z týchto dôvodov je vhodná pri liečení zápalov, infekciách, hojenie rán, popálenín, pľuzgierov, vredov a hemeroidov. Achiote tiež napomáha k posilneniu metabolizmu, zlepšeniu trávenia, zníženiu hladiny cholesterolu a redukcii nadváhy. V neposlednom rade je skvelé ako afrodiziakum.
Chuchuhuasi (Maytenus laevis)

Chuchuhuasi (Maytenus laevis)

Medzi Peruáncami je veľmi populárna kôra zo stromu Chuchuhuasi, ktorá je známa pre schopnosť posilnenia životnej vitality aj rýchle povzbudenie. Zároveň má širokospektrálne protinádorové a protizápalové účinky. Odvar z kôry bájneho stromu je používaný v indiánskej etnomedicíne na kĺbové problémy a pri bolestiach chrbta. Pôvodné indiánske meno v preklade znamená "chvejúci sa chrbát", čo dokladá dlhú históriu k liečbe artritídy a reumatizmu.
Ubos (Spondias Mombin)

Ubos (Spondias Mombin)

Kôra amazonského stromu Ubos obsahuje obrovské množstvo živín a vitamínov - katechíny, steroidy, saponíny alebo napr. železo, preto sa odporúča pri liečbe anémie, oslabení organizmu a pri ochoreniach tráviaceho traktu. Extrakt má silné protizápalové, detoxikačné účinky a zlepšuje metabolizmus. Veľmi známe sú tiež jeho protiinfekčné a protiplesňové schopnosti. Pomáha od bolesti, tlmí kŕče a urýchluje hojenie rán.
Jergon Sacha (Dracontium Loretense)

Jergon Sacha (Dracontium Loretense)

Jergon Sacha je geniálny prostriedok amazonských liečiteľov proti všetkým druhom vírusov a jedov. Mletý prášok či extrakt z liečivého koreňa tiež účinne zabraňuje reprodukcii vírusu HIV, pomáha pri nádorových ochoreniach. Tradične je využívaný ako protijed pri uhryznutí hmyzom, pavúkmi a hadmi, ale aj v prípadoch bronchitídy, čierneho kašľa či svrabu. Jeho účinok je protizápalovým antiastmatický. Podporuje správne fungovanie tráviaceho, nervového a imunitného systému.
Maca (Lepidium Meyenii)

Maca (Lepidium Meyenii)

Indiánska Maca znamená v preklade "posilňujúci kvetina prichádzajúce z výšin"
O superextraktoch

O superextraktoch

Vďaka čomu sú nami ponúkané tinktúry tak účinné? Ide o to, že klasické zmesi suchých bylín po určitej dobe predsa len strácajú aspoň z časti svoju účinnosť. Tím vedcov a botanikov Petra Chobota pracoval v posledných niekoľkých rokoch na vytvorení veľmi silných rastlinných tinktúr, pretože v tomto spracovaní vydržia účinné zložky rastlín oveľa dlhšie.
Vilcacora

Vilcacora

Fantastický širokospektrálny liečebný prostriedok Vilcacora, niekedy nazývaný aj mačací pazúr. Patrila medzi posvätné rastliny Inkov. V našej ponuke je súčasťou niekoľkých zmesí, takisto tvorí jednu z hlavných zložiek už skoro legendárneho Amazonského protiparazitárneho protokolu.
Dračia krv (Croton Lechleri)

Dračia krv (Croton Lechleri)

Dračia krv sa považuje za najuniverzálnejší liečebný prostriedok, ktorý máme k dispozícii.
Sila života

Sila života

Prednáška biológa a psychológa Petra Chobota o liečivých účinkoch bylín a situácii v Amazónii.
Sacha Inchi

Sacha Inchi

Ide o jeden z najuniverzálnejších doplnkov výživy a pre jeho širokospektrálne účinky je vhodný pre každého a v každom veku.
Aguaje

Aguaje

V Amazónii existujú zvláštne enklávy, ktorým Indiáni hovoria "miesta stromov života". Sú to porasty zvláštnej a esteticky veľmi krásnej vysokej palmy, ktoré v džungli predstavujú základ potravinového reťazca.
Cukrovka a amazonskí indiáni

Cukrovka a amazonskí indiáni

Cukrovka typu 2 je najrozšírenejším typom cukrovky - trpí ňou až 95% pacientov trpiacich cukrovkou. V slovenskej populácii sa v súčasnej dobe počet ľudí trpiacich týmto druhom cukrovky odhaduje na pol milióna. Tento typ cukrovky sa nesmierne rozšíril vo svetovej populácii po tom, čo začali byť masovo používané chemicky upravené tuky. Cukrovka je smrteľná a pre nás stále neliečiteľná choroba. Jej deštruktívny vplyv na telo i psychiku je dostatočne známy. Amazonskí Indiáni však po stáročia disponovali prostriedkom, schopným túto chorobu vyliečiť.

Spoločnosť Amazonské zdravie s.r.o. vznikla predovšetkým na podporu projektu Inca Botanica, ktorého zakladateľom je biológ českého pôvodu Petr Chobot, ktorý 18 rokov v teréne študoval šamanský spôsob liečenia v Amazónii. Filozofiou tohto projektu, na ktorom pracuje Petr Chobot intenzívne so svojim tímom botanikov, lekárov a ďalších špecialistov v amazonskom pralese, je model vzájomnej pomoci, uskutočňovanej medzi Amazóniou a našou civilizáciou. Vďaka tomuto projektu môžu ľudia v našej civilizácii – v ľubovoľnej krajine sveta – získať prístup k nesmierne účinným šamanským rastlinným prostriedkom, schopných vyliečiť i veľmi vážne choroby. Naopak takto získané finančné prostriedky budú poskytnuté ako veľmi významná pomoc Amazónii, ktorá sa nachádza v stave smrteľného zápasu o svoje prežitie. V súčasnej dobe je pevne presvedčený, že pôvodné indiánske etniká vlastnili a niektoré stále vlastnia úplne výnimočné receptúry a znalosti týkajúce sa pralesných rastlín a stromov, schopných vyliečiť pomerne rýchlo i tie choroby, ktoré sú v našej civilizácii považované za tzv. neliečiteľné – napr. diabetes, alebo veľmi ťažko liečiteľné. Rozhodol sa sprístupniť tieto prostriedky ľuďom, ktorí týmito chorobami trpia v našej civilizácii a na oplátku žiada pomoc pre Amazóniu a jej pôvodné obyvateľstvo.

Kolibrík - tento drobný, húževnatý a odvážny vtáčik nám ukazuje ako sa vydať na dlhú cestu vývoja a rastu. Je to tá najvznešenejšia cesta akú človek môže podniknúť: cesta v ústrety vlastnému duchu. Úžasná energia tohto archetypu nás inšpiruje k tomu, aby sme sa vydali na našu vlastnú púť späť k zdroju, kde bol splodený náš duch...

Najskôr je však potrebné uzdraviť telo, pretože len v zdravom tele môže duch naplno využiť svoj potenciál, zahrať perfektne pozemskú rolu, ktorú si vybral a splniť svoju misiu na planéte Zemi...

Dovolenka v termíne 13.5.- 22.5.

Drahí návštevníci,

v termíne 13.5.-22.5. nebudeme spracovávať objednávky z dôvodu prebiehajúcich seminárov. Všetky prijaté objednávky odošleme následne 23.5.2022

Zároveň Vás pozývame na semináre s andským majstrom Donom Sergiom, ktorý dorazí aj na Slovensko.

Zoznam akcií a postup k registrácii nájdete na stránkach:

https://www.petrchobot.com/seminare

Tešíme sa na Vás a prajeme pevné zdravie !