Liečenie bylinami Liečenie bylinami

Zdravé oči

DRAČIA KRV A CLARAGUA

Šedý zákal je pomerne bežné ochorenie starších osôb, asi 50 percent ľudí vo veku nad 60 rokov má určitý stupeň katarakty. Kataraktu spôsobuje zakalenie šošovky, ktorá je normálne číra, čo je dôležité pre priechod svetelných lúčov do oka, ktoré sú zachytené svetlocitlivými bunkami na sietnici a ďalej cestou optického nervu privedené do mozgu. Tam vzniká obraz, ktorý si potom uvedomujeme. Hromadením proteínov vo vnútri šošovky dochádza k jej zakaleniu, čo vedie k zhoršeniu priechodu lúčov do oka a teda aj zhoršeniu zraku. Šedý zákal existuje v niekoľkých typoch, delí sa podľa jeho príčiny. Hlavnou príčinou zeleného zákalu a degenerácie zrakového nervu je zvýšený vnútroočný tlak. Ak sa v oku nahromadí príliš veľké množstvo vnútroočnej tekutiny, ktorá nemôže odtekať, začne táto tekutina utláčať citlivé očné štruktúry, predovšetkým zrakový nerv. Ten môže po určitej dobe aj celkom odumrieť. Zákernosť zeleného zákalu spočíva hlavne v tom, že spočiatku o ňom chorý človek vôbec nevie. Zvýšený vnútroočný tlak totiž nepôsobí žiadnu bolesť ani iné ťažkosti. Ak nie je človek vyšetrený lekárom, môže si svojho ochorenia všimnúť až vo chvíli, keď už prichádza o zrak. Postup straty zraku je u zeleného zákalu charakteristický. Najprv dochádza k malým výpadkom v zornom poli, ktorých si človek nemusí ani všimnúť. Ako choroba postupuje, stávajú sa výpadky v zornom poli už neprehliadnuteľné. Človek stráca takzvané periférne videnie a miesto niektorých ľudí a predmetov už vidí iba tiene a čierne škvrny. Pokiaľ očný nerv odumrie úplne, dôjde k úplnej strate zraku. Zelený zákal sa dá liečiť, ale musí sa na neho prísť včas. Akékoľvek degeneratívne zmeny na očnom nerve sú už nezvratné.

DRAČIA KRV je skvelým pomocníkom pri šedom i zelenom zákale - treba ju užívať dlhodobo

Extrakt CLARAGUA:

Tento extrakt bol vytvorený na základe znalostí juhoamerickej fytomedicíny a európskej bylinkárskej tradície s úmyslom posilniť zrak. V dnešnej dobe keď stále namáhame oči pri sledovaní televízie, počítačov či tzv. "chytrých telefónov" potrebujeme oči posilniť. Claragua je v tomto prípade skvelým pomocníkom aj prevenciou.

Zloženie: Canchalagua (Schkuhria pinnata-herba), Čučoriedka (Vaccinium myrtillus-herba), Svetlík (Euphrasia officinalis-herba), voda, kyselina sorbová, neobsahuje lieh, 200g bylín v 1l roztoku.

https://lieceniebylinami.sk/e-shop/superextrakty/claragua-jasny-zrak-ostrovida.html

 

Na obrázku je bylina Canchalagua

Dovolenka v termíne 13.7.- 23.7.

Drahí návštevníci,

v termíne 13.7.-23.7. nebudeme spracovávať objednávky z dôvodu čerpania dovolenky. Prajeme takisto Vám nádherné letné dni a zaslúžený oddych.

Tím Amazonského zdravia