Liečenie bylinami Liečenie bylinami

Posilnenie nervového systému a mozgu

V dnešnej hektickej a veľmi stresujúcej dobe je dôležité posilňovať nervovú sústavu i mozog - aby sme boli odolní voči stresu a psychickej záťaži. Každý orgán v tele potrebuje špecifické látky, aby fungoval. Rovnako tak to má aj náš mozog. Pokiaľ mu dodáme to správne palivo, bude nám lepšie fungovať pamäť, sústredenie alebo učenie. Ak nie, budeme pomalí, nervózny, bez nálady a mozog nám bude aj rýchlejšie starnúť.

Ktoré látky sú pre správne fungovanie mozgu dôležité?

Omega-3 mastné kyseliny

Mozog je najtučnejším orgánom v tele, tuk ho tvorí z 60% percent. Kvalitné tuky zdravie prospievajú a mozgu tiež. Najdôležitejšie tuky pre náš mozog sú omega-3 mastné kyseliny. Ich nedostatok môže ovplyvniť normálny vývoj mozgu, podľa niektorých štúdií sa podieľa na predčasnom starnutí mozgu a poklesu kognitívnych funkcií.

Horčík

Ďalší prvok, ktorý je významný pre mozgovú činnosť, je horčík. Výrazne sa podieľa na metabolizme tela, je dôležitý hlavne pre svaly a nervy. Uvoľňuje napätie, má upokojujúce účinky. Pomáha uvoľniť krvné cievy, čím redukuje kŕče, ktoré môžu spôsobovať migrénu. Pomáha znižovať úzkosť a hladinu stresových hormónov. Pôsobí protizápalovo a zlepšuje pamäť a myslenie. Najviac chráni mozog pred pôsobením neurotoxínov.

Vitamíny skupiny B

Všetky vitamíny skupiny B sú pre činnosť mozgu a nervovej sústavy dôležité. Tiamín, čiže vitamín B1 je často nazývaný "duševným vitamínom". Je v tele potrebný pre veľké množstvo metabolických procesov, okrem iného aj tých, ktoré sú dôležité pre činnosť mozgu. Celkovo sa tento vitamín výrazne podieľa na udržaní duševnej rovnováhy - napomáha optimizmu a lepšiemu zvládaniu stresu, netrpezlivosti alebo zmätenosti. Napomáha posilneniu pamäte, hlavne tej krátkodobej. Telo si vitamín B1 samo nedokáže vytvoriť a ani dlhodobo skladovať. Zdravý organizmus, ktorý nie je vystavený stresu alebo fyzickej záťaži, si dokáže vyrobiť zásoby vitamínu B1 maximálne na týždeň až desať dní. Preto je dôležité tento vitamín neustále doplňovať. Vitamín B6 čiže pyridoxín sa zúčastňuje celej škály metabolických pochodov v mozgu, čím napomáha tvorbe neurotransmiterov, ako sú napríklad dopamín alebo serotonín. Vitamín je tak dôležitý pre vašu dobrú náladu a pocity radosti a šťastia, je tiež dôležitý v boji proti duševnej únave, ďalej pomáha mozgu zostať sústredený a ostražitý. Nedostatok vitamínu B6 sa môže prejaviť únavou a stratou koncentrácie, podráždenosťou, problémami s pamäťou a svalovými bolesťami. Ďalšími dôležitými sú napríklad vitamín B9.

Všetky vyššie uvedené vitamíny, minerály, oleje a iné látky nájdete obsiahnuté v superpotravinách MACA, SACHA INCHI a LUCUMA. K tomu aby sme si skutočne občerstvili nervovú sústavu i mozog je ideálne spotrebovať 6 balení Macy, 3 fľaštičky oleja Sacha Inchi a 6 balení Lucumy. Všetko je obsiahnuté v tzv. "kúre na revitalizáciu nervovej sústavy"

https://lieceniebylinami.sk/e-shop/kury/silne-nervy-maca-sacha-inchi-a-lucuma.html

Po tejto kúre môžete pomôcť svojej nervovej sústave extraktmi:

MARBOS: Tento produkt bol vyprojektovaný na základe znalostí juhoamerickej ale aj africkej etnomedicíny, ktorá zložky extraktu používa na zvýšenie inteligencie, schopnosti učiť sa a vytvárať nové riešenia, na posilnenie nervovej sústavy a stimuláciu rozvoja schopností. MARBOS môžete užívať i s extraktom GUARAPUMA - na rýchle zvýšenie pozornosti - zvlášť u vodičov. vhodné je tiež použitie oleja Sacha Inchi, či Camu Camu.

Vhodný je tiež čaj Motýlí kvet 1-2x denne, najlepšie pred spaním, pre zvýšenie relaxačného efektu a podpore príjemného až lucidného snívania (možno užívať aj extrakty) 

Alebo môžete tiež užívať MARCOREGANO - k uvoľneniu nervového systému a odstraňovaniu alebo zabráneniu depresívnych stavov. S týmto úmyslom bol tvorcom tento extrakt vyprojektovaný a zostavený. Tento extrakt možno použiť dohromady so zmesou Biely koreň a olejom Sacha Inchi. Pri dlhodobejšom užívaní Bieleho koreňa je možné Marcoregano vystriedať extraktom Marcomero.

MARCOMERO: Zloženie extraktu bolo vyprojektované na základe skúseností fytomedicíny juhoamerických etník a európskeho bylinkárstva, ktoré jednotlivé zložky extraktu používali na navodenie psychickej stability, na prehĺbenie spánku a proti nespavosti a na odstránenie depresií

https://lieceniebylinami.sk/e-shop/superextrakty.html

(na fotografii je plod Sacha Inchi a PCH s ovocím Lucuma - je to zdravé a čisto prírodné sladidlo s obsahom vlákniny. Obsahuje veľké množstvo minerálnych látok a vitamínov. Draslík, železo, zinok, vápnik, fosfor, omega kyseliny, sacharidy, bielkoviny, vitamíny skupiny B.)

Dovolenka v termíne 13.7.- 23.7.

Drahí návštevníci,

v termíne 13.7.-23.7. nebudeme spracovávať objednávky z dôvodu čerpania dovolenky. Prajeme takisto Vám nádherné letné dni a zaslúžený oddych.

Tím Amazonského zdravia