Liečenie bylinami Liečenie bylinami

Detoxikácia - detoxikačná kúra

Podľa najnovších výskumov až 90% súčasných "civilizačných" chorôb má pôvod v prijímaní toxínov v strave a zo životného prostredia. Vo všetkých dlhodobo uložených potravinách hrozí riziko prítomnosti alfatoxínov (obilniny, kukurica, sója, arašidy, čokoláda, olejniny, pečivo v mikroténe atď.), ktoré výrazne oslabujú imunitný systém, spôsobujú rakovinové bujnenie (predovšetkým v pečeni) a tiež napádajú nervový systém, čo sa prejavuje "zvláštnymi bolesťami" kdekoľvek v tele. Alfatoxíny sú zvlášť zákerné v tom, že sa často nedajú rozoznať chuťovo ani čuchovo a tiež tým, že akákoľvek dôkladná ani tepelná úprava ich nijako neničí.

Obrovským nebezpečenstvom pre náš organizmus sú dnes tzv. agrochemické jedy. V hyper-intenzívnom poľnohospodárstve sa používajú po tonách aplikované pesticídy - fungicídy, herbicídy a insekticídy. Tieto jedy sú doslova všade: v zemiakoch, v ovocí, v zelenine, v potravinách atď. Odborníci sa dnes zhodujú na tom, že práve tieto jedy sú hlavnou príčinou epidemického nárastu astmy a najrôznejších alergií v populácii. Spôsobujú i neplodnosť. Na ovocí, ktoré dnes kupujeme v obchodoch, môže byť až 50 druhov pesticídov súčasne! Prítomnosť jedovatých pesticídov v potravinách dnes prudko zvyšuje používanie geneticky modifikovaných plodín z toho prostého dôvodu, že tie znesú samy ďaleko vyššie dávky týchto jedov, takže v nich potom zostávajú tiež ďaleko vyššie "jedové stopy".

Obrovský nárast rakovín je priamo spojený s dusičnanmi v údenárskych výrobkoch. Dusitan sodný, ktorý je hojne používané aditívum do mastných výrobkov, je veľmi silná rakovinotvorná látka. Rakovinotvorné látky sú obsiahnuté aj v rade "potravinových prísad". Tiež nitráty, používané ako hnojivo, sú zjavne karcinogénne - preto ich bežne nájdeme nielen v šunke a iných údeninách, ale aj v zelenine (najviac v zemiakoch, špenáte, hlávkovom šaláte, kapuste, karfiole, mrkve ...). Okrem rakovinového bujnenia sú príčinou mnohých zažívacích problémov. Ďalej sme vystavení polychlorovým bifenylom (PBC). Tieto látky sú dnes aj v podzemných vodách, v krmivách - proste všade. Ukladajú sa v mäse, tuku a tiež v mlieku hospodárskych zvierat a ľahko sa tak môžu dostať do ľudského tela. Nielenže vyvolávajú nádory, ale tiež vedú k sterilite a ničí zárodočnú hmotu. Hydinové mäso obsahuje často antibiotiká narušujúce menštruačný cyklus u žien a tvorbu spermií u mužov, sú rakovinotvorné a ničia naše molekuly DNA.

 Do našich mozgov sa vo veľkom dostávajú silné psychofarmaká - bez toho aby sme to tušili. Všetky hospodárske zvieratá - predovšetkým však sliepky a ošípané - dostávajú totiž obrovské dávky psychofarmák, aby vôbec mohli prežiť utrpenie, ktorému sú v priemyselných veľkochovoch vystavené. Tieto látky sa dostávajú po konzumácii mäsových výrobkov do nášho organizmu a preukázateľne spôsobujú u ľudí únavu a ľahostajnosť. Nebezpečné sú aj rôzne farbivá a ochucovadlá, zakrývajúce nižšiu kvalitu potravín alebo predlžujúce ich trvanlivosť. Náš mozog likviduje napr. Solanín - najviac sa koncentruje vo vyprážaných zemiakových lupienkoch. Zemiaky môžu obsahovať vysoké dávky tohto toxínu a nedá sa odstrániť ani varením. Mozog ničí tiež ortuť, ktorá sa dnes v stále vyšších koncentráciách nachádza v morských rybách.

 Nebezpečnými jedmi sú aj glutamáty, úplne bežne používané v "čínskej kuchyni". Neuróny likvidujú tiež siričitany, bežne prítomné v pive, víne, všetkom sušenom ovocí, výrobkoch zo zemiakov atď. Neurologické ťažkosti a oslabenie nervového systému spôsobuje aj kyselina benzoová - je v pive, ale aj nealkoholických nápojoch, cukrovinkách atď. K rakovine môže viesť tiež askorbát v sáčkových polievkach, sušienkach atď. Mnohé umelé farbivá v cukríkoch, nápojoch a potravinách vyvolávajú hyperaktivitu, dýchavičnosť a ďalšie príznaky intoxikácie, vrátane zhubného bujnenia. Vymenovali sme vyššie len nepatrný zlomok jedov, ktoré v súčasnej dobe vnikajú do našich tiel a likvidujú predovšetkým imunitný a nervový systém. Niet divu, že - ako ukazujú štatistiky - klesá na celej planéte Zemi strmo inteligencia ľudí. Je to práve náš mozog, ktorý je najviac postihnutý plošným zamorením zdrojov našej potravy. Ľudia sú stále ľahšie manipulovateľní - a to aj napriek takým technickým výdobytkom, ako je voľné zdieľanie názorov a informácií na internete. Ľudská populácia je doslova priotrávená tisíckami druhov toxínov.

Ak chceme samostatne myslieť, musíme k tomu mať silu a náš mozog nesmie byť oslabený. Toxíny sa ukladajú v našom tele a postupne, zákerne, plíživo ho ruinujú a likvidujú. Je potrebné si uvedomiť, že skoro 90% chorôb sa môžeme zbaviť jednoduchou detoxikáciou nášho organizmu! Indiánski šamani - a to napriek tomu, že ich prostredie je zasiahnuté jedmi neporovnateľne menej ako naše - úplne bežne používajú pravidelnú detoxikáciu organizmu pomocou špeciálnych rastlín ako najlepšiu terapiu aj prevenciu chorôb u členov svojich kmeňov. Máme tú skúsenosť, že Európanom šamani radia, ak ich títo navštívia, skoro vždy podstúpiť veľmi dôkladnú očistu tela ako terapiu, ktorá odstráni väčšinu ich problémov. Naším problémom je práve onen postupný nárast hladín toxínov v našom tele až na stupeň, kedy spôsobí naše závažné poškodenie, ktoré sa prejaví napr. ako rakovina, degeneratívne ochorenie mozgu, cukrovka, zlyhanie obehového systému alebo akokoľvek inak.

 Preto je pre nás - rozhodne z hľadiska indiánskeho šamana - nevyhnutné aspoň raz do roka podstúpiť mesačnú, alebo aspoň 14 dennú očistnú kúru. Šamani poznajú veľmi účinné rastliny pre rýchlu detoxikáciu. Kráľom medzi nimi je určite posvätný "modrý kvet". Táto rastlina rastie v ťažko prístupných údoliach a na skalných rímsach peruánskych Ánd vo výškach okolo 4000m nad morom. Má nádherné tmavomodré kalichovité kvety. Rastlinu hojne používali už Inkovia, ktorí si dobre uvedomovali, že väčšina chorôb vzniká nahromadením jedov v tele a že väčšinu chorôb možno vyčistením tela odstrániť.

Táto mocná rastlina neuveriteľne účinným spôsobom čistí krv, detoxikuje celé telo, navyše pomáha odstrániť nadváhu. Rýchlo zníži hladinu cholesterolu, vyčistí a zregeneruje pečeň, upraví všetky funkcie tráviaceho traktu, posilní činnosť obličiek, optimalizuje metabolizmus tukov, vyčistí žlčník a uľahčí vylučovanie žlče, dokonca dokáže z tela odstrániť zdroje infekcií a je skvelou prevenciou proti cukrovke a vynikajúcim pomocníkom pri odstraňovaní cukrovky typu II, ktorú indiáni považujú za liečiteľnú chorobu. Nenechajte sa odradiť horkou chuťou tejto mocnej očistnej rastliny!

Naša detoxikačná zmes, označená ako Modrý kvet, obsahuje okrem Hercampuri, čo je jeho hlavná zložka, tiež rastlinu Manayupa, čo je jeden z najsilnejších antioxidantov a druhá najsilnejšia "očistná bylina Inkov". Je to nádherná rastlina s fialovými kvetmi rastúca jak v Andách, tak v amazonskom pralese. Indiáni veria v jej magickú silu - dokonca vraj dokáže pomôcť zaľúbeným získať vytúženého partnera a lieči impotenciu. Manayupa je pomerne vzácna rastlina, ktorá rastie len v niektorých oblastiach Ánd medzi 2000 až 4000m n.m., ale napriek tomu je ako mocný liečebný a detoxikačný prostriedok známa v celom Peru. Za čias Inkov ju smeli používať iba najvyššie spoločenské vrstvy a hovorilo sa jej RUNA MANA YUPANA čo znamená "jej liečebné sily sú nespočetné". Okrem detoxikácie má Manayupa veľmi priaznivý vplyv na nervový systém. Odstraňuje tiež tráviace, gynekologické a kožné problémy. Nesmierne rýchlo a účinne zbaví organizmus a krv všetkých toxických látok - najmä po alebo pri užívaní chemických liekov, alkoholu a tabaku. 

Účinne odstraňuje neurózy, nesústredenosť a psychickú únavu - čo dokazuje. že stav našej psychiky priamo súvisí s množstvom toxínov v našom tele. Odstraňuje tiež zápaly žlčníka, pečene, obličiek a silne zlepšuje ich funkciu. Manayupa dokáže veľmi účinne odstrániť ekzémy, akné a vyrážky - ktoré tiež súvisia s koncentráciou hromadiacich sa toxínov v organizme. Lieči tiež astmu a bronchitídu, gynekologické zápaly, výtoky, tráviace problémy, svalové bolesti a zabraňuje tvorbe rakovinových buniek. Zmes sme doplnili malým množstvom hluchavky, maliníka, lopúcha a pýru kvôli optimalizácii účinku na Európana. Zásadnými zložkami je však "modrý a fialový kvet" - čo je kráľovská detoxikačné kombinácia, ktorá nám bola prezradená niekoľkými veľmi skúsenými starými peruánskymi šamanmi. 

Ako uskutočniť detoxikačnú kúru? Ak je naše telo len preťažené, unavené, ale ešte zvláda základné telesné funkcie plniť v prijateľnej miere, stačí absolvovať túto detoxikačnú kúru aspoň 1x do roka, ale pokojne aj 3x. Účinky dvoch zmesí sa doplňujú a je teda dobré ich striedať (napr. 2 týždne Modrý kvet, 2 týždne Fialový kvet). Táto kúra je nesmierne efektívna nielen ako kompletná detoxikácia organizmu, ale aj v odbúravaní prebytočných tukov a preto ju môžeme uplatniť aj ako účinný prostriedok na zníženie nadváhy. Ak nám už prestáva správne fungovať zažívací systém, nervový systém alebo vylučovací systém, je oslabená imunita, objavujú sa chronické vírusové ochorenia alebo sa preťažením tela prejavili už vážnejšie choroby, je potrebné najprv naštartovať a správne rozbehnúť vylučovacie a imunitné procesy v tele, posilniť a vyčistiť bunky konkrétnych telesných orgánov, čo môže kombináciou rôznych bylinných zmesí trvať aj niekoľko mesiacov. Tiež staršie telo, ktorého procesy fungujú pomalšie, je potrebné na hĺbkovú detoxikáciu trochu pripraviť - napr. Bylinnou zmesou Rudý strom, ktorá regeneruje bunky orgánov a zvyšuje imunitu.

Detoxikačná kúra

Najprv 1 fľaštička Hercampurino a k tomu Modrý kvet - šálka 1x Denne

potom 1 fľaštička Manopyrolo a k tomu Fialový kvet - 1-2 šálky Denne

naposledy 1 fľaštička Pyropurino.

K tejto kúre sa hodí aj užívanie oleja Sacha Inchi a pre zosilnenie detoxikačného účinku užívať Enterosgel podľa návodu na balení (možno nájsť na internete, či objednať v lekárni).

Je nutné vždy u všetkých týchto kúr piť dostatok vody a tekutín.

Môžeme vám poradiť aj individuálne pri nastavení procesu očisty vášho tela, a to buď e-mailom lieceniebylinami@gmail.com alebo prostredníctvom formulára, ktorý nájdete v sekcii Kontakt. 

Dovolenka v termíne 13.7.- 23.7.

Drahí návštevníci,

v termíne 13.7.-23.7. nebudeme spracovávať objednávky z dôvodu čerpania dovolenky. Prajeme takisto Vám nádherné letné dni a zaslúžený oddych.

Tím Amazonského zdravia