Guarapuma - naostrená pozornosť

Cena: 18,00 €

Cena bez DPH: 15,00 €

Stav skladu: dočasne nedostupné

Hmotnosť: 112 g

Zloženie: Marco (Ambrosia peruviana-herba), Guarana (Paullinia cupana- semien), Zelená káva (Coffea arabica-semien), Muira Puama (Ptychopetalum lsacoides-Cortex). Neobsahuje lieh. 200g bylín v 1l roztoku. Denná dávka obsahuje 105mg Muira Puama

Tento extrakt bol vyprojektovaný a zmiešaný na základe skúseností a tradícií indiánske etnomedicíny Južnej Ameriky a táto originálna receptúra ​​bola navrhnutá s úmyslom zlepšiť a posilniť pamäť, zostriť pozornosť a schopnosť učiť sa.

Upozornenie: Guarana a Zelená káva obsahujú kofeín. Nie je príliš vhodné pre dlhodobé užívanie pre osoby s veľmi vysokým tlakom!

Skladovanie: Neskladovať na priamom slnku a v mraze.

Všeobecné upozornenie: Nie je vhodné pre ľudí s vysokým tlakom a s precitlivenosťou na kofeín! Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovajte mimo dosahu detí. Prípadný zákal nie je na závadu. Možná precitlivenosť na obsiahnuté látky.

Výrobca: Blue Bloom s.r.o., Rybná 716/24, Praha 1, 110 00, ČR

Pravosť a kvalitu ponúkaných výrobkov si môžete overiť na stránkach našeho dodávateľa kliknutím sem.

Distribútor pre SR: Amazonské zdravie s.r.o., Venušina 3, 951 41 Lužianky

 

Odborná literatúra uvádza:

Muira Puama: Ako prvý objavili účinky Muir puama indiánske kmene obývajúce juhoamerické pralesy. Miestni muži požvykovali kôru s koreňom na zvýšenie sexuálneho apetítu i libida a ženy z kôry vyrábali rôzne aromatické mastičky na vonkajšie poranenia. Počas minulého storočia sa však prišlo na to, že Muira puama dokáže pomôcť aj pri chorobách, a tak bola v roku 1950 zapísaná do brazílskeho liekopisu. A na čo ju teda v Brazílii predpisovali? Predovšetkým na chrípku, frigiditu, reumatizmus, zlé trávenie a pri hustom vypadávaní vlasov. Užíva sa ako nervové tonikum počas psychicky náročného obdobia, pretože zaháňa úzkosti, strach, nervozitu a depresie.

Marco (Altamisa): Ročná bylina rastúca v podobe malých kríkov s intenzívnym pachom-vôňou. Rastlina používaná indiánmi v južnej časti pobrežnej oblasti Peru. Bola popísaná španielskymi conquistadormi (dobyvateľmi) nasledovne: rastú na nej žiarivo biele kvety; stonka tvaru dlhej palice, popolavej farby, s drobnými listami; má teplé účinky (kontakt), indiáni ju vždy berú so sebou a na svojich cestách ju využívajú na liečbu rozličných chorôb. Používajú sa známe soasadas (zapečené) listy alebo vo forme mastičky ako protizápalový a protireumatický liek a v prípadoch kŕčov; v reumatických prípadoch formou farbiva; šťava z listov pre upokojenie iritácie-externe na hemoroidy; vyprážané šťava v mandľovom oleji na brucho v prípadoch žalúdočných problémov; šťava zmiešaná s bravčovým tukom pre spľasnutie (pri opuchoch) nôh; lístky aplikované na opuchy, znalosť kúpeľa pre chodidlá-nohy v prípadoch zápalu a tiež ako antiseptikum. Je známe, že celá rastlina môže byť využitá v prípadoch kašľa, bronchitídy a astmy, ak je podávaná pravidelne. Je taktiež známy jej účinok pri dezinfikovaní a vykurovaní hmyzu. Považuje sa za krovinatú rastlinu, ktorej peľ spôsobuje záchvaty astmy a sennej nádchy. Zdokumentované je etnomedicinálne použitie pri bolestiach žalúdka, ako antireumatikum, v prípadoch zníženej a nepravidelnej menštruácii, ako antineuralgikum, neurotonikum, pri nervových ťažkostiach a hystérii. V dobách inkskej ríše bola užívaná pri balzamifikácii tiel mŕtvych, dodnes je používaná šamanmi niektorých kmeňov ako bylina magická a religiózna. Popisované je tiež použitie pri príprave pálenky Absinth. Účinky podľa etnomedicíny: antineuralgický, neurotonický, protireumatický, protizápalový, vermifugní (anthelminický)