Silné nervy - Maca, Sacha Inchi a Lucuma

Cena: 135,00 €

Stav skladu: dočasne nedostupné

Balenie obsahuje:
6 x Maca                                48,-Eur
3 x olej Sacha Inchi                54,-Eur
6 x Lucuma                            36,-Eur

Spolu: 138,-Eur

Každý orgán v tele potrebuje špecifické látky na to, aby fungoval. Rovnako tak to má aj náš mozog. Pokiaľ mu dodáme to správne palivo, bude nám lepšie fungovať nielen pamäť, sústredenie alebo učenie. Ak nie, budeme pomalí, nervózny, bez nálady a mozog nám bude aj rýchlejšie starnúť. Ktoré látky sú pre správne fungovanie mozgu dôležité?

Omega-3 mastné kyseliny.

Mozog je najtučnějším orgánom v tele, tuk ho tvorí zo 60% percent. Kvalitné tuky zdraviu prospievajú a mozgu tiež. Najdôležitejšie tuky pre náš mozog sú omega-3 mastné kyseliny. Ich nedostatok môže ovplyvniť normálny vývoj mozgu, podľa niektorých štúdií sa podieľa na predčasnom starnutí mozgu a poklesu kognitívnych funkcí.

Hořčík

Ďaľší prvok, ktorý je významný pre mozgovú činnosť, je horčík. Výrazne sa podieľa na metabolizme tela, je dôležitý hlavne pre svaly a nervy. Uvoľňuje napätie, má upokojujúce účinky. Pomáha uvoľniť krvné cievy, čím redukuje kŕče, ktoré môžu spôsobovať migrénu. Pomáha znižovať úzkosť a hladinu stresových hormónov. Pôsobí protizápalovo a zlepšuje pamäť a myslenie. Najviac chráni mozog pred pôsobením neurotoxínov.

Vitamíny skupiny B

Všetky vitamíny skupiny B sú pre činnosť mozgu a nervovej sústavy dôležité. Tiamín čiže vitamín B1 je často nazývaný "duševným vitamínom". Je v tele potrebný pre veľké množstvo metabolických procesov, okrem iného aj tých, ktoré sú dôležité pre činnosť mozgu. Celkovo sa tento vitamín výrazne podieľa na udržanie duševnej rovnováhy - napomáha optimizmu a lepšiemu zvládanie stresu, netrpezlivosti alebo zmätenosti. Napomáha posilneniu pamäte, hlavne tej krátkodobej.

Telo si vitamín B1 samo nedokáže vytvoriť a ani dlhodobo skladovať. Zdravý organizmus, ktorý nie je vystavený stresu alebo fyzickej záťaži, si dokáže vyrobiť zásoby vitamínu B1 maximálne na týždeň až desať dní. Preto je dôležité tento vitamín neustále doplňovat.

Vitamín B6 alebo pyridoxín sa zúčastňuje škály metabolických pochodov v mozgu, čím napomáha tvorbe neurotransmiterov, ako sú napríklad dopamín alebo serotonín. Vitamín je tak dôležitý pre vašu dobrú náladu a pocity radosti a šťastia, je tiež dôležitý v boji proti duševnej únave, ďalej pomáha mozgu zostať sústredený a ostražitý. Nedostatok vitamínu B6 sa môže prejaviť únavou a stratou koncentrácie, podráždenosťou, problémami s pamäťou a svalovými bolesťami.

Ďaľším dôležitým je napríklad vitamín B9.

Všetky vyššie uvedené vitamíny, minerály, oleje a iné látky nájdete obsiahnuté v superpotravinách, ktoré táto kúra zahŕňa.

Viac informácií o týchto úžasnych produktoch Vám radi poskytneme mailom alebo telefonicky, príp. navštívte stránky www.incabotanica.com

 

Krajina pôvodu: Česká republika