Liečenie bylinami Liečenie bylinami

Peru

Drahí priatelia,

nakoľko ste sa ma viacerí z vás dotazovali na zážitky v Peru, ktoré som navštívil 5 krát v priebehu 6 rokov, dovoľte mi napísať vám pár riadkov k tomuto fantastickému miestu a keby som to mal zhrnúť do pár slov, tak by som ho nazval krajinou neobmedzených možností, miesto kde sa plnia sny, kde realita prestáva byť záväzná a dokáže sa rozplynúť ako dym, miesto kde opäť na chvíľu môžme precítiť to, čím naozaj sme, mocnými čarodejmi bez limitov, nádherné duše plné sily a svetla, nesmrteľné vedomie, absolutno.. Peru je cesta nádherná, je to cesta k sebe samému..

Ale vráťme sa na začiatok mojej cesty, do doby keď som ešte vôbec netušil, kým naozaj som. Bolo to niekedy koncom leta 2012, kedy mi môj brat poslal email s informáciou o meditácii s Petrom Chobotom v BA. Netuším prečo, ale oslovil ma a absolvoval som prvú meditáciu v sede a zakúpil 4CD s nahrávkami, vrátane CD rozvoj schopnosti vedomého opustenia tela. Spomínam ho zámerne, pretože ma ten fenomém už dlhú dobu fascinoval, ale na internete neboli k tomu žiadne relevantné informácie, ktoré by uspokojili moju túžbu dozvedieť sa viac na túto tému a už vôbec nie techniky, ktoré by mi pripadali funkčné a hlavne osoby, ktoré ich prezentovali mi nepripadali, že by naozaj rozprávali z vlastných skúseností.. Jednoducho som už vtedy cítil, že Peter takouto výnimočnou osobou je, a že mi má čo odovzdať. Po návrate domov som hodil CD do šuplíka a začal ich používať, myslím, že až po meditácii 21.12.2012 v Prahe. Vtedy to začalo naplno. Svet, aký som dovtedy poznal, prestával existovať. Mal som jediný cieľ, naučiť sa schopnosti exteriorizácie za každú cenu, čo sa mi prvý krát podarilo v roku 2017. Trénoval som každý deň, venoval som tomu všetok svoj voľný čas, stále menej som sa stretával s okolím, so svojimi priteľmi, ktorí mi stále menej rozumeli a každú chvíľu mimo meditácie som začal vnímať ako stratu času. Nasledovali semináre v Európe a koncom roka sa blížilo prvé Peru. Môj cieľ bol jasný od samého začiatku ale časom sa k nemu pridala prirodzená túžba zbaviť planétu Zem utrpenia a teda spojiť príjemné s užitočným. Životné okolnosti sa behom tých šiestich rokov sústavne menili a musel som sa im prispôsobovať. Začalo sa obdobie Pachacuti, ako ho nazývajú indiánsky majstri, obdobie veľmi búrlivé a náročné, obdobie veľkých zmien a v mojom živote to teda platilo do najmenšieho detailu.

Takže každá návšteva Peru bola pre mňa, ako sladká odmena, za dobre vykonanú prácu. Ako čerešnička na torte. Ako cieľová rovinka na závodnom okruhu. Postupne sa mi rozvíjala intuícia, začal som chápať súvislosti a stále viac si uvedomoval veľmi zdrvujúcu a zároveň úžasne oslobodzujúcu pravdu: "Všetko je inak." Chcel by som ale zdôrazniť, že cesta k oslobodeniu mysle a tým aj seba samého nie je o Peru, ale o nás. To miesto nám to len zrkadlí. Je to o tom, čo sami sebe dovolíme, aký cieľ si stanovíme. Človek by mal mať jasno v tom, čo chce dosiahnuť a každá meditácia, či už v Peru, na silových miestach v Európe alebo doma v posteli mu v tom pomôže, rozdiel je len v sile účinku. Peru je zdrojom úžasných energií, kde môžeme načerpať množstvo sily na celý život ale najdôležitejší je zámer v nás, jeho čistota a odhodlanie. 

Každému by som prial aby sa do Peru dostal, pretože to je úžasný motor alebo štart do nového života. Ale ešte viac by som si prial, aby každý človek na tejto planéte, našiel dostatok sily a lásky v sebe. Pretože seba máte so sebou stále. Keď objavíte silu v sebe, dôveru v seba a naučíte sa milovať seba ako prekrásnu dušu, ktorou ste, nič vás už nemože zastaviť. Potom už najdete cestu z labyrintu von a všetky sily celého vesmíru vám budú nápomocné. Neprestávajte si veriť, podľa možností pracujte na sebe a uvidíte, že zázraky sa dejú neustále okolo vás. Vesmír vás miluje a chce aby ste boli silný, zdravý a šťastný. Ale nejde preskočiť základnú školu. Zbierajte skúsenosti, to je naozajstné bohatstvo, ktoré z nás urobí múdre bytosti. Evolúciu nie je možné zastaviť, skôr či neskôr to pochopí každý. A čím viac šťastných ľudí bude na planéte Zemi, tým menej utrpenia na nej bude existovať. Radi vám z vlastných skúseností poradíme ako na to. Všetko je možné zmeniť. Stačí sa len rozhodnúť. Prajem veľa sily do nasledujúcich rokov. 

S láskou Ondrej 

Pozvánka do Peru:

 

Termíny 2019

 

1.expedícia 3.11.- 16.11.2019
2.expedícia 18.11.- 1.12.
3.expedícia 3.12.- 16.12.

prihlásiť sa môžete na: peru@petrchobot.com