Liečenie bylinami Liečenie bylinami

Sacha Inchi

Ide o jeden z najuniverzálnejších doplnkov výživy a pre jeho širokospektrálne účinky je vhodný pre každého a v každom veku.

Má významné účinky na ľudskú pokožku, mozog, srdce, tráviaci trakt a metabolizmus, predchádza nádorovým ochoreniam. Zvyšuje kapacitu mozgových buniek, zlepšuje pamäť, podporuje myšlienkové procesy, logiku a predstavivosť. Zlepšuje činnosť centrálneho nervového systému. Pomáha pri demencii, depresii, strese, únave, nervovom a psychickom vyčerpaní, nespavosti. Zlepšuje stav pacientov s chorobou Alzheimera a pomáha pri migrénach.

Posilňuje srdce a pomáha udržať stály krvný tlak, znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb, reguluje hladinu cholesterolu v krvi, pomáha predchádzať cievnym ochoreniam a ochoreniam obehového systému krvi, srdcovým infarktom a trombóze, zlepšuje krvný obeh. Predchádza zápcham, pomáha pri redukčných diétach, reguluje hladinu krvného cukru a pomáha pri zápaloch čriev. Znižuje riziko reumatických ochorení, zápalov kĺbov, artrózy, vredových zápalov tenkého aj hrubého čreva, zápalov priedušiek a astmy, zápalov pľúc. Je ideálnou potravinou pre tehotné ženy, uľahčuje správny vývoj plodu, má zásadný vplyv na rozvoj dieťaťa v každom veku. Spomaľuje rast nádorových buniek a podporuje liečbu nádorov. Posilňuje imunitný systém. Spomaľuje procesy starnutia, predchádza vypadávaniu vlasov, posilňuje nechty.

Predchádza a pomáha pri liečbe ekzémov, lupienky. Znižuje hormonálny problém žien. Pomáha pri chudnutí a udržaní váhy. Olej obsahuje až 89% nenasýtených mastných kyselín (typu 3,6,9) a vysoký podiel aminokyselín a bielkovín.

O mastných kyselinách

Najväčšiu časť tuku tvoria mastné kyseliny, z ktorých najdôležitejšie sú tzv. esenciálne mastné kyseliny, teda kyseliny, ktoré si organizmus nedokáže vytvoriť sám. Tieto látky sa zúčastňujú celého radu kľúčových procesov v tele. Najvýznamnejšou skupinou pre ľudské zdravie je omega-3. Tieto kyseliny sú veľmi dôležitou zložkou prevencie srdcovo-cievnych chorôb. Majú schopnosť brániť tvorbe krvných zrazenín (trombov), ktoré môžu byť príčinou infarktu myokardu alebo cievnej mozgovej príhody, popri tom majú protizápalový efekt v organizme a prijímané v dostatočnom množstve pomáhajú v terapii autoimunitných ochorení, akými sú Crohnova choroba, roztrúsená skleróza, reumatoidná artritída a migrénozné stavy. Skupiny omega-6 a omega-9 svojim spôsobom posilňujú účinok omega-3 NMK, omega-9 mastné kyseliny výrazne znižujú hladiny cholesterolu a triglyceridov.

Doporučené dávkovanie: 1 čajová lyžička - 2 polievkové lyžice oleja denne

Plody Sacha Inchi pomáhajú v Peru zbierať predovšetkým indiáni etnika Quechua- Lamas. Kvalitným poradcom PCH je Dr. Pampillio Ashang jeden z popredných odborníkov na Sacha Inchi – peruánsky externý poradca firmy INCA BOTANICA

Fotky zo zberu plodov Sacha Inchi

 

  

Dovolenka v termíne 13.7.- 23.7.

Drahí návštevníci,

v termíne 13.7.-23.7. nebudeme spracovávať objednávky z dôvodu čerpania dovolenky. Prajeme takisto Vám nádherné letné dni a zaslúžený oddych.

Tím Amazonského zdravia