Liečenie bylinami Liečenie bylinami

Sacha Inchi (Plukenetia Volubilis) - olej života

Ide o jeden z najuniverzálnejších doplnkov výživy a pre jeho širokospektrálne účinky je vhodný pre každého a v každom veku.

Má významné účinky na ľudskú pokožku, mozog, srdce, tráviaci trakt a metabolizmus, predchádza nádorovým ochoreniam. Zvyšuje kapacitu mozgových buniek, zlepšuje pamäť, podporuje myšlienkové procesy, logiku a predstavivosť. Zlepšuje činnosť centrálneho nervového systému. Pomáha pri demencii, depresii, strese, únave, nervovom a psychickom vyčerpaní, nespavosti. Zlepšuje stav pacientov s chorobou Alzheimera a pomáha pri migrénach.

Posilňuje srdce a pomáha udržať stály krvný tlak, znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb, reguluje hladinu cholesterolu v krvi, pomáha predchádzať cievnym ochoreniam a ochoreniam obehového systému krvi, srdcovým infarktom a trombóze, zlepšuje krvný obeh. Predchádza zápcham, pomáha pri redukčných diétach, reguluje hladinu krvného cukru a pomáha pri zápaloch čriev. Znižuje riziko reumatických ochorení, zápalov kĺbov, artrózy, vredových zápalov tenkého aj hrubého čreva, zápalov priedušiek a astmy, zápalov pľúc. Je ideálnou potravinou pre tehotné ženy, uľahčuje správny vývoj plodu, má zásadný vplyv na rozvoj dieťaťa v každom veku. Spomaluje rast nádorových buniek a podporuje liečbu nádorov. Posilňuje imunitný systém. Spomaluje procesy stárnutia, predchádza vypadávaniu vlasov, posilňuje nechty.

Predchádza a pomáha pri liečbe ekzémov, lupienky. Znižuje hormonálny problém žien. Pomáha pri chudnutí a udržaní váhy. Olej obsahuje až 89% nenasýtených mastných kyselín (typu 3,6,9) a vysoký podiel aminokyselín a bielkovín.

O mastných kyselinách

Najväčšiu časť tuku tvoria mastné kyseliny, z ktorých najdôležitejšie sú tzv. esenciálne mastné kyseliny, teda kyseliny, ktoré si organizmus nedokáže vytvoriť sám. Tieto látky sa zúčasňujú celého radu kľúčových procesov v tele. Najvýznamnejšou skupinou pre ľudské zdravie je omega-3. Tieto kyseliny sú veľmi dôležitou zložkou prevencie srdcovo-cievnych chorôb. Majú schopnosť brániť tvorbe krvných zrazenín (trombov), ktoré môžu byť príčinou infarktu myokardu alebo cievnej mozgovej príhody, popri tom majú protizápalový efekt v organizme a príjmané v dostatočnom množstve pomáhajú v terapii autoimunitných ochorení, akými sú Crohnova choroba, roztrúsená skleróza, reumatoidná artritída a migrénozné stavy. Skupiny omega-6 a omega-9 svojim spôsobom posilňujú účinok omega-3 NMK, omega-9 mastné kyseliny výrazně znižujú hladiny cholesterolu a triglyceridov.

Doporučené dávkovanie: 1 čajová lyžička - 2 polievkové lyžice oleja denne

Plody Sacha Inchi pomáhajú v Peru zbierať predovšetkým indiáni etnika Quechua- Lamas. Kvalitným poradcom PCH je Dr. Pampillio Ashang jeden z popredných odborníkov na Sacha Inchi – peruánsky externý poradca firmy INCA BOTANICA

Fotky zo zberu plodov Sacha Inchi

 

  

Dostupnosť

Ospravedlňujeme sa, že sú niektoré položky kvôli vyššiemu než obvyklému záujmu nedostupné. Intenzívne doplňujeme zásoby, aby bolo všetkého dostatok. Najnovšie pridané produkty sú vypísané v sekcii: doporučujeme > novinky

Ďakujeme za pochopenie.