Liečenie bylinami Liečenie bylinami

Aguaje

V Amazónii existujú zvláštne enklávy, ktorým Indiáni hovoria "miesta stromov života". Sú to porasty zvláštnej a esteticky veľmi krásnej vysokej palmy, ktoré v džungli predstavujú základ potravinového reťazca. Na ich plodoch sú závislé nielen veľké papagáje Ara a mnoho zvierat, ale v istom zmysle aj miestni domorodci. V súčasnej dobe sú aj prírodné porasty tejto palmy silne ohrozené. Nadnárodné koncerny potrebujú totiž stále väčšie plochy zničenej džungle k vytváraniu umelých monokultúr. Palma Mauricia je amazónskymi indiánmi Shipibo aj iných etník oddávna nazývaná "posvätný strom života" a to vďaka neuveriteľnej sile, ukrytej v jej plodoch. Tieto plody obsahujú látky podobné ženským hormónom. Už dávno sa vedelo, že pravidelnou konzumáciou týchto plodov sa ženské telo vytvaruje do podoby úplnej dokonalosti. Plody palmy Aguaje sú však schopné tiež liečiť. Látky v nich obsiahnuté dokážu odstrániť u žien migrény, problémy s pleťou, vypadávanie vlasov, osteoporózu (rednutie kostí), menštruačné bolesti atď. A nie je nutné v tomto prípade užívať plody niekoľko rokov, stačí často iba týždne. Až zázračná a legendárny vlastnosť plodov palmy Mauritia - schopnosť formovať krásne telo u žien - môže byť veľmi dobre využitá ako súčasť diét a prostriedok veľmi účinného zníženia nadváhy. Ide o to, že počas chudnutia je tuk v ženskom tele rozdeľovaný tak, že je ukladaný iba na "správne miesta". Plody palmy však tiež majú vynikajúce účinky na zrak, ktorý výrazne zlepšujú a ak ju požívajú tehotné ženy, ich deti sa rodia s perfektne vyvinutou kostrou a muskulatúrou, teda podľa indiánov budú mať krásny život.

Profesionálny zberači plodov tejto palmy vyberajú vhodné stromy podľa postáv Indiánok v danej oblasti. Ak majú indiánky dokonalé postavy a tuk je v ich telách dokonale esteticky uložený, znamená to, že narazili na "dobrý aguayal". V súčasnej dobe čelí však množstvo aguayalov hrozbe zániku. Cieľom projektu Inca Botanica je pripravovať z plodov tejto palmy účinný prostriedok, ktorý bude distribuovaný tak, aby ho získali užívateľky po celej Zemi. Plody "stromov života" však velice rýchlo oxidujú a je pomerne ťažké uchovať látky v nich obsiahnuté v takej podobe, aby boli účinné. (Boli snahy pripravovať z týchto plodov tablety, ale ich účinnosť bola oveľa nižšia ako u samotných plodov.) Petr Chobot spolupracuje v súčasnosti s najväčšími špecialistami na plody palmy Mauritia, ktorí sú schopní vyrobiť z plodov palmy Mauritia prostriedok, ktorý nestratí svoju účinnosť. V prípade záujmu o tento podivuhodne pôsobiaci prostriedok nás kontaktujte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotky zo zberu plodov Aguaje a tiež symbolov

týchto pokladov - krásnych indiánok

Dovolenka v termíne 13.7.- 23.7.

Drahí návštevníci,

v termíne 13.7.-23.7. nebudeme spracovávať objednávky z dôvodu čerpania dovolenky. Prajeme takisto Vám nádherné letné dni a zaslúžený oddych.

Tím Amazonského zdravia